L'Espectacle Programació Entitat
 
Assajos temporada 2009
15 de gener de 2009

Amb l'any nou tornen els assajos per poder preparar la nova temporada. Recordeu que és molt important assistir per mantenir i fer augmentar entre tots la qualitat de l'espectacle. A continuació detallem els diferents assajos programats.

GENER:

Dimecres 7:
21h. Jesús.
22h. Llei Mosaica / Mercaders del Temple (sacerdots).

Dissabte 10_18h:
Quadre dels nens (tots).

Diumenge 11_11h matí:
Sermó de la muntanya/ Pans i Peixos/ Mercaders del Temple (part de poble).

Dilluns 12:
21h. Comiat (Jesús i Maria). 22h. Maria coneix la sentència (tots)/ Comiat/ Aparició a Maria.

Dimecres 14_22h:
Annàs i negacions de Pere/ Getsemaní + Centurió davant Pilat.

Dissabte 17_18h:
Quadre dels nens (grup A).

Diumenge 18_11h matí:
Festa de la llum/ Entrada a Jerusalmem/ Mercaders del Temple (tots).

Dilluns 19_22h:
Herodes/ Convit farisaic.

Dimecres 21_22h:
Pilat I, II i III (personatges).

Dissabte 24_18h:
Quadre dels nens (Grup B).

Diumenge 25_11h matí:
Sanedrí I i II.

Dilluns 26_22h:
Samaritana (només apòstols)/ Sant Sopar/ Aparició al Cenacle.

Dimecres 28:
21h. Desesper de Pere.
22h. Samaritana + Llàtzer.

Dissabte 31_18h:
Quadre dels nens (Grup A)

FEBRER:

Diumenge 1_11h matí:
Pans i Peixos/ Entrada a Jerusalme/ Glòria.

Dilluns 2_22h:
Convit Farisaic/ Centurió davant Pilat.

Dimecres 4:
21h. Jesús.
22h. Flagel·lació/ Crucifixió.

Divendres 6_22h:
Elecció dels apòstols (tothom)/ Davallament i enterrament
(actors i mecànica de moviments)

Dissabte 7_18h:
Quadre dels nens (grup B).

Diumenge 8_11h matí:
Festa de la llum/ Entrada a Jerusalem/ Glòria.
(actors, poble, orquestra i cor)

Dilluns 9_22h:
Pilat I, II i III + Flagel·lació.

Dimecres 11:
21h. Maria coneix la sentència (Joan i Maria).
22h. Comiat/ Maria coneix la sentència (tots)/ Aparició a Maria.

Dissabte 14_18h:
Quadre dels nens (a concretar)

Diumenge 15_11h matí:
Acte I (tothom: actors, equips tècncis, orquestra i cor).

Dilluns 16_22h:
Llei Mosaica/ Sanedrí I i II
(Judes també)

Dimecres 18:
21h. Suïcidi de Judes.
22h. Elecció dels apòstols/ Sant Sopar/ Aparició al Cenacle/ Glòria.

Divendres 20_22h:
Acte III (tothom: actors, equips tècnics, orquestra i cor)

Dissabte 21_18h:
Quadre dels nens (tots)

Diumenge 22_11h matí:
Acte II(tothom: actors, equips tècnics, orquestra i cor).

Dilluns 23_22h:
Herodes/Annàs i Negacions de Pere.

Dimecres 25_22h:
Samaritana (sense apòstols)/ Llàtzer/ Getsemaní.

Divendres 27_22h:
Acte IV, des de Pilat III fins al final (tothom: actors, equips tècnics, orquestra i cor).






Fes clic a la imatge per ampliar-la
 
 
Comprar entrades a Ticketea Descomptes per a grups Mapa d'Esparreguera Paquet cultural Lloguer d'espais

La Passió d'Esparreguera  -  Un espectacle de magnituds èpiques únic a Europa
5 hores de teatre, 300 actors, orquestra i cor en directe, un auditori per a 1.700 espectadors i l'emoció d'una història universal

 Fundació Privada de La Passió d'Esparreguera, 2017 / info@lapassio.net / 93 777 15 87