L'Espectacle Programació Entitat
 
CALENDARI D'ASSAJOS 2017
GENER 2017

Diumenge 8 (d’11 a 13h)
Sermó de la muntanya
Festa de la Llum (sense nens però sí Leproses)

Dimarts 10 (de 21:30 a 23:30h)
Elecció dels apòstols (amb Pròleg)
Samaritana (només Apòstols)

Dijous 12 (de 21:30 a 23:30h)
Samaritana (sense apòstols)
Mercaders (complot)

Dissabte 14 (de 18 a 19h)
Quadre dels Nens

Dimarts 17 (de 21:30 a 23:30h)
Sanedrí I i II
Jesús davant Annàs

Divendres 20 (de 21:30 a 23:30h)
Comiat
Maria coneix la sentència

Dissabte 21 (de 18 a 19h)
Quadre dels Nens (Sala Petita)

Diumenge 22 (d’11 a 13h)
Entrada a Jerusalem
Mercaders del Temple

Dimarts 24 (de 21:30 a 23:30h)
Getsemaní (Tothom)
Convit de Betània

Dijous 26 (de 21:30 a 23:30h)
Resurrecció de Llàtzer
Negacions de Pere

Dissabte 28 (de 18 a 19h)
Quadre dels Nens

Diumenge 29 (d’11 a 13h)
Sermó de la muntanya
Llei mosaica
(Amb tramoies)

Dimarts 31 (de 21:30 a 23:30h)
Pilat I i II



FEBRER 2017

Dijous 2 (de 21:30 a 23:30h)
Resurrecció,
Epíleg i Glòria (sense poble)

Divendres 3 (de 21:30 a 23:30h)
Flagel·lació
Crucifixió

Dissabte 4 (de 18 a 19h)
Quadre dels Nens

Diumenge 5 (d’11 a 13h)
Resurrecció, Epíleg i Glòria
(Tothom convocat des de primera hora, amb tramoia i llums.)

Dimarts 7 (de 21:30 a 23:30h)
Herodes
Pilat III

Dijous 9 (de 21:30 a 23:30h)
Samaritana (sense apòstols)
Comiat
Maria coneix la sentència

Divendres 10 (de 21:30 a 23:30h)
Suïcidi de Judes
Venanci davant Pilat

Dissabte 11 (de 18 a 19h)
Quadre dels Nens

Diumenge 12 (de 11 a 13h)
Entrada a Jerusalem
Mercaders del Temple

Dimarts 14 (de 21:30 a 23:30h)
Sant Sopar
Resurrecció de Llàtzer

Dijous 16 (de 21:30 a 23:30h)
Resurrecció
Epíleg

Divendres 17 (de 21:30 a 23:30h)
Getsemaní
Jesús davant Annàs
Negacions de Pere
(Amb tramoia)

Dissabte 18 (de 18 a 19h) març 2017
Quadre dels Nens
(Sala Petita)

Diumenge 19 (d’11 a 13h)
Sermó de la muntanya
Festa de la Llum
(Amb tramoies per assajar la mecànica de mutacions també amb poble)

Dimarts 21 (de 21:30 a 23:30h)
Pròleg + Elecció dels Apòstols
Samaritana (només apòstols)
Sant Sopar

Dijous 23 (de 21:30 a 23:30h)
Convit de Betània
Venanci davant Pilat

Divendres 24 (de 21:30 a 23:30h)
Carrer de l’amargura
Cirineu
Verònica
(Tothom convocat)

Diumenge 26 (de 11 a 13h)
Assaig General ACTE I
(Tècnics, orquestra i cor)

Dimarts 28 (de 21:30 a 23:30h)
Sanedrí I i II



MARÇ 2017

Dijous 2 (de 21:30 a 23:30h)
Herodes
Llei mosaica

Divendres 3 (de 21:30 a 23:30h)
Assaig General ACTE III
(Tècnics, orquestra i cor)

Dissabte 4 (de 18 a 19h)
Quadre dels Nens

Diumenge 5 (d’11 a 13h)
Assaig General ACTE II
i Glòria
(Tècnics, orquestra i cor)

Dimarts 7 (de 21:30 a 23:30h)
Pilat I, II i III

Dijous 9 (de 21:30 a 23:30h)
Crucifixió
Llançada
Davallament
Enterrament
(Actors i música)

Divendres 10 (de 21:30 a 23:30)
Assaig General ACTE IV
(Tècnics, orquestra i cor)

Dissabte 11 (de 18 a 19h)
Quadre dels Nens
Fes clic a la imatge per ampliar-la
 
 
Comprar entrades a Ticketea Descomptes per a grups Mapa d'Esparreguera Paquet cultural Lloguer d'espais

La Passió d'Esparreguera  -  Un espectacle de magnituds èpiques únic a Europa
5 hores de teatre, 300 actors, orquestra i cor en directe, un auditori per a 1.700 espectadors i l'emoció d'una història universal

 Fundació Privada de La Passió d'Esparreguera, 2017 / info@lapassio.net / 93 777 15 87